Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8901AETA+T
Fabricante:
Paquete:
8-TDFN-EP (2x2)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR RGLTR PWM 25MA 8TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.9615
$3.9615
10
$3.55775
$35.5775
25
$3.363
$84.075
100
$2.914695
$291.4695
250
$2.765222
$691.3055
500
$2.481229
$1240.6145
1000
$2.242076
$2242.076
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.6V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TDFN-EP (2x2) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 26V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | 750kHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 25mA |
| Base Product Number | MAX8901 |