Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8902AATA/V+T
Fabricante:
Paquete:
8-TDFN-EP (2x2)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS PROG 500MA 8TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.1705
$4.1705
10
$3.7449
$37.449
25
$3.54046
$88.5115
100
$3.0685
$306.85
250
$2.911104
$727.776
500
$2.612139
$1306.0695
1000
$2.337
$2337
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 120 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 92dB ~ 62dB (5kHz ~ 100kHz) |
| Output Type | Programmable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 160 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 4.7V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TDFN-EP (2x2) |
| Control Features | Enable |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Soft Start |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.12V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX8902 |