MAX8969EWL35+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8969EWL35+
Paquete:
9-WLP (1.26x1.26)
Descripción:
IC INTEGRATED CIRCUIT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Topology Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 9-WLP (1.26x1.26)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series -
Function Step-Up
Package / Case 9-WFBGA, WLBGA
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V