Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX975EUA+T
Fabricante:
Paquete:
8-uMAX/uSOP
Lote:
-
Descripción:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR 8UMAX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.339
$5.339
10
$4.7937
$47.937
25
$4.5315
$113.2875
100
$3.9273
$392.73
250
$3.7259
$931.475
500
$3.34324
$1671.62
1000
$3.021
$3021
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Propagation Delay (Max) | 820ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 82dB CMRR, 90dB PSRR |
| Output Type | CMOS, Rail-to-Rail, TTL |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ 5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.25V |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.1µA @ 5.25V |
| Hysteresis | 4mV |
| Current - Quiescent (Max) | 500µA |
| Base Product Number | MAX975 |