Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX98374EFF+
Fabricante:
Paquete:
22-FC2QFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC AMP D MONO 12.5W 22FC2QFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 12.5W x 1 @ 4Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 22-FC2QFN (3x3) |
| Series | - |
| Type | Class D |
| Package / Case | 22-PowerUFQFN |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 16V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Package | Strip |
| Base Product Number | MAX98374 |