Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAXM17625EVKIT#
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVKIT FOR MAXM17625 2.7V TO 5.5V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 600mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Note | - |
| Voltage - Output | 1.5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Utilized IC / Part | MAXM17625 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 2.7V ~ 5.5V |