MAZ920R00D
VPG Foil Resistors
Producto No:
MAZ920R00D
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 920 OHM 0.5% 0.3W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 920 Ohms
Series MA
Power (Watts) 0.3W