MB65S15C
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MB65S15C
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 65W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.5 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.50" L x 2.00" W x 1.30" H (88.9mm x 50.8mm x 33.1mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.3 A
Series MB65S (65W)
Power (Watts) 65W
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC