MBA02040C3012CC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MBA02040C3012CC100
Descripción:
RES 30.1K OHM 1/4W 0.25% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 30.1 kOhms
Series MBA/SMA 0204 - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W