MBA02040C7771DC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MBA02040C7771DC100
Descripción:
RES 7.77K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 7.77 kOhms
Series MBA/SMA 0204 - Professional
Power (Watts) 0.4W