MBB02070C2672FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MBB02070C2672FC100
Descripción:
RES 26.7K OHM 0.6W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 26.7 kOhms
Series MBB/SMA 0207 - Professional
Power (Watts) 0.6W