MBB15-1.5-A
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MBB15-1.5-A
Descripción:
AC/DC CONVERTER +/-15V 45W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.88" W x 2.50" H (177.8mm x 124.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1.5 A
Current - Output 1 1.5 A
Series Linear BB
Power (Watts) 45W
Type Linear
Efficiency 55%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC