MBC250-1024G
Bel Power Solutions
Producto No:
MBC250-1024G
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 250W
En stock : 22
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.5 A
Series MBC250 (250W)
Power (Watts) 250W
Type Open Frame
Efficiency 90%
Mfr Bel Power Solutions
Features PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC