MBC401-1024-S
Bel Power Solutions
Producto No:
MBC401-1024-S
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 401W
En stock : 13
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 170 ~ 270 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.20" L x 3.32" W x 1.61" H (183.0mm x 84.4mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.7 A
Series MBC401 (400W)
Power (Watts) 401W