MBC75-1030L
Bel Power Solutions
Producto No:
MBC75-1030L
Descripción:
AC/DC CONVERTER 30V 75W
Guía del usuario
Product Status Not For New Designs
Efficiency 91%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cUL, Nemko, UL
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.5 A
Series MBC75 (75W)
Power (Watts) 75W