Good-Ark Semiconductor
Producto No:
MBRB20300S
Fabricante:
Paquete:
TO-263 (D2Pak)
Lote:
-
Descripción:
RECTIFIER, SCHOTTKY, 20A, 300V,
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.2065
$1.2065
10
$0.9842
$9.842
100
$0.7657
$76.57
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-263 (D2Pak) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 300 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 20 A |
| Mfr | Good-Ark Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |