MBZ10K000A
VPG Foil Resistors
Producto No:
MBZ10K000A
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 10K OHM 0.05% 1/2W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series MB
Power (Watts) 0.5W, 1/2W