MC04YC222KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MC04YC222KAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 2200PF 16V X7R AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.043" Square x 0.075" L (1.10mm x 1.90mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MC
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF