NXP Semiconductors
Producto No:
MC08XS6421CEKR2
Fabricante:
Paquete:
32-SOIC-EP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
MC08XS6421CEK - External Automot
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
28
$10.507
$294.196
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | CMOS |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 7V ~ 18V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 8mOhm, 21mOhm |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-SOIC-EP |
| Current - Output (Max) | 5.5A, 11A |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature |
| Package / Case | 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Interface | SPI |