MC10XSD200FK
Freescale Semiconductor - NXP
Producto No:
MC10XSD200FK
Paquete:
23-PQFN (12x12)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
HIGH-SIDE SWITCH, 36V, DUAL 10MO
En stock : 50
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 28
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 8V ~ 36V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Typ) 10mOhm
Supplier Device Package 23-PQFN (12x12)
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 2
Series -
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 23-PowerQFN
Mfr Freescale Semiconductor - NXP
Features Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V