onsemi
Producto No:
MC14021BCP
Fabricante:
Paquete:
16-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Standard |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 4000B |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC14021 |