onsemi
Producto No:
MC14027BDR2G
Fabricante:
Paquete:
16-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC FF JK TYPE DUAL 1BIT 16SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5605
$0.5605
10
$0.49495
$4.9495
25
$0.46512
$11.628
100
$0.35264
$35.264
250
$0.300124
$75.031
500
$0.285133
$142.5665
1000
$0.217598
$217.598
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Clock Frequency | 13 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 100ns @ 15V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 4000B |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Type | JK Type |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Capacitance | 5 pF |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |
| Base Product Number | MC14027 |