onsemi
Producto No:
MC14598BCP
Fabricante:
Paquete:
18-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC LATCH 8BIT ADDRESSED 18-DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | Standard |
| Logic Type | D-Type, Addressable |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1:8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Series | 4000B |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Mfr | onsemi |
| Delay Time - Propagation | 100ns |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Base Product Number | MC14598 |