Hogar / Oscillators / MC2016Z3.68640C19XSH
minImg
MC2016Z3.68640C19XSH
KYOCERA AVX
Producto No:
MC2016Z3.68640C19XSH
Descripción:
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 5.8mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator Crystal
Frequency 3.6864 MHz