MC22FD821J-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MC22FD821J-TF
Descripción:
CAP MICA 820PF 5% 500V 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Product Status Active
Series MC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 820 pF