MC6225-1.2-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
MC6225-1.2-TP
Paquete:
SOT-23-5L
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 80dB ~ 75dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5L
Control Features Current Limit, Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Short Circuit, Transient Voltage
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V