MC68336GMAB20
NXP USA Inc.
Producto No:
MC68336GMAB20
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
160-QFP (28x28)
Descripción:
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor CPU32
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 7.5K x 8
Number of I/O 18
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 160-QFP (28x28)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series M683xx
Package / Case 160-BQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Program Memory Size -
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.75V ~ 5.25V