MC68360ZP25VLR2
NXP USA Inc.
Producto No:
MC68360ZP25VLR2
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
357-PBGA (25x25)
Descripción:
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Guía del usuario
Display & Interface Controllers -
Core Processor CPU32+
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series M683xx
Package / Case 357-BGA
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V