onsemi
Producto No:
MC74AC08D
Fabricante:
Paquete:
14-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2959
$0.095
$281.105
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | 74AC |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Input Logic Level - High | 2.1V ~ 3.85V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | onsemi |
| Features | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Tube |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74AC08 |