onsemi
Producto No:
MC74HC245ADW
Fabricante:
Paquete:
20-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC BUS/TXRX NONINV OCT 20-SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
987
$0.285
$281.295
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Base Product Number | 74HC245 |