onsemi
Producto No:
MC74LCX16374DTR2
Fabricante:
Paquete:
48-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC FLIP FLOP 16BIT D 48-TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
683
$0.418
$285.494
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Clock Frequency | 170 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | 74LCX |
| Function | Standard |
| Type | D-Type |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LCX16374 |