onsemi
Producto No:
MC74LCX257DTR2G
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.5282
$5.282
25
$0.4959
$12.3975
100
$0.375915
$37.5915
250
$0.319884
$79.971
500
$0.303905
$151.9525
1000
$0.231924
$231.924
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 4 x 2:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74LCX |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Base Product Number | 74LCX257 |