onsemi
Producto No:
MC7809CTG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 9V 1A TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.57
$0.57
10
$0.50445
$5.0445
25
$0.47386
$11.8465
100
$0.359195
$35.9195
250
$0.30571
$76.4275
500
$0.290415
$145.2075
1000
$0.221626
$221.626
2500
$0.20634
$515.85
5000
$0.198702
$993.51
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| PSRR | 61dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 9V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC7809 |