onsemi
Producto No:
MC7906CTG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR -6V 1A TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.798
$0.798
10
$0.71345
$7.1345
25
$0.67678
$16.9195
100
$0.51965
$51.965
250
$0.45923
$114.8075
500
$0.435062
$217.531
1000
$0.33838
$338.38
2500
$0.321461
$803.6525
5000
$0.309377
$1546.885
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -6V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC7906 |