MC88916DW70
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
MC88916DW70
Paquete:
20-SOIC
Descripción:
IC CLK BUF CISC 70MHZ 1CIRC
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose CISC/RISC Microprocessor
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:6
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
PLL Yes
Series -
Input CMOS, TTL
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output CMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 70MHz