Hogar / Ceramic Capacitors / MCASE21GAB5475MTNA01
minImg
MCASE21GAB5475MTNA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MCASE21GAB5475MTNA01
Descripción:
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF