Hogar / Ceramic Capacitors / MCASE31LBB5226MTNA1J
minImg
MCASE31LBB5226MTNA1J
Taiyo Yuden
Producto No:
MCASE31LBB5226MTNA1J
Descripción:
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 22 µF