Hogar / Ceramic Capacitors / MCASH105SB7331MFCA01
minImg
MCASH105SB7331MFCA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MCASH105SB7331MFCA01
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 330PF 100V X7R 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 330 pF