Hogar / Ceramic Capacitors / MCASH45MSB7105MTNA01
minImg
MCASH45MSB7105MTNA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MCASH45MSB7105MTNA01
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF