MCF5274VM133
NXP USA Inc.
Producto No:
MCF5274VM133
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
256-MAPBGA (17x17)
Descripción:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor Coldfire V2
Speed 133MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 69
Peripherals DMA, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-MAPBGA (17x17)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series MCF527x
Package / Case 256-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.4V ~ 1.6V