MCH032AN200JK
Rohm Semiconductor
Producto No:
MCH032AN200JK
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Descripción:
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.012" (0.30mm)
Mfr Rohm Semiconductor
Capacitance 20 pF