NXP USA Inc.
Producto No:
MCIMX283DVM4BR2
Fabricante:
Paquete:
289-MAPBGA (14x14)
Lote:
-
Descripción:
IC MPU I.MX28 454MHZ 289MAPBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$20.8905
$20.8905
10
$16.6915
$166.915
100
$14.09724
$1409.724
500
$14.010771
$7005.3855
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Display & Interface Controllers | Keyboard, LCD, Touchscreen |
| Core Processor | ARM926EJ-S |
| Speed | 454MHz |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Security Features | Boot Security, Cryptography, Hardware ID |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 289-MAPBGA (14x14) |
| Series | i.MX28 |
| Package / Case | 289-LFBGA |
| Additional Interfaces | I²C, I²S, MMC/SD/SDIO, SAI, SPI, SSI, SSP, UART |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| RAM Controllers | LVDDR, LVDDR2, DDR2 |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Graphics Acceleration | No |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| SATA | - |
| Co-Processors/DSP | Data; DCP |
| Base Product Number | MCIMX283 |