Hogar / Ceramic Capacitors / MCJCH32MLC7475MPDDT1
minImg
MCJCH32MLC7475MPDDT1
Taiyo Yuden
Producto No:
MCJCH32MLC7475MPDDT1
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCJC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF