MCL2012V2-181-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MCL2012V2-181-R
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 180NH 300MA 1.3OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 13 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 180 nH
Series MCL2012V2
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 500MHz