Microchip Technology
Producto No:
MCP16311T-E/MNY
Fabricante:
Paquete:
8-TDFN (2x3)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 8TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.843
$1.843
25
$1.5485
$38.7125
100
$1.406
$140.6
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 24V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.4V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MCP16311 |