Microchip Technology
Producto No:
MCP6H02T-E/SN
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.102
$1.102
25
$0.912
$22.8
100
$0.8265
$82.65
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 135µA (x2 Channels) |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 700 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Base Product Number | MCP6H02 |