MCR006YZPF8201
Rohm Semiconductor
Producto No:
MCR006YZPF8201
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
0201
Descripción:
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0201
Resistance 8.2 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W