MCR01MRTJ243
Rohm Semiconductor
Producto No:
MCR01MRTJ243
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
0402
Descripción:
RES SMD 24K OHM 5% 1/16W 0402
En stock : 2988
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0402
Resistance 24 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W