MCR10EZHF1330
Rohm Semiconductor
Producto No:
MCR10EZHF1330
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0805
Resistance 133 Ohms
Series MCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W