MCR18ERTF1402
Rohm Semiconductor
Producto No:
MCR18ERTF1402
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 14K OHM 1% 1/4W 1206
En stock : 247
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 1206
Resistance 14 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W